Muerta

náš tým

Dominik matějek

zakladatel

Jsem obdivovatelem jak mexické, tak vietnamské kuchyně, ve které se chilli hojně používá.
Potravinářskému odvětví se věnuji docela krátkou dobu, proto mě stále baví objevovat nové kombinace a chutě.

Marek Mucha

zakladatel

Miluji indickou kuchyni. Doma při vaření rád experimentuji s orientálním kořením. Chilli mě nadchlo již v době raného mládí, kdy mi táta poprvé přinesl z brněnského Rynku pálivé papriky.

Jana matúšová

Copywrighter

Starám sa o fotky a sociálne siete, som kreatívec a zjem všetko, čo nezje mňa. Som nadšenec nových a zaujímavých chutí a fotogenických jedál.

Jak to vzniklo?

 Vše to začalo společným nadšením pro chilli papričky.Přes počáteční pěstování rostlinek jsme se dostali k vaření vlastních chilli omáček. Zhruba začátkem roku 2017 se zrodil nápad zkusit nějaké omáčky uvařit. Ze začátku a v průběhu dvou prvních let to byly spíše experimenty s ingrediencemi a různou pálivostí. Nakonec, po úspěšném testování na našich kamarádech a rodině, jsme vyrobili tři druhy omáček. Všechny obsahují papričky Habanero, které bereme jako takovou zlatou střední cestu, tedy pro širší skupinu gastro-nadšenců. Jde nám o výslednou chuť více než o pálivost. Proto se také snažíme o výběr těch nejkvalitnějších surovin, kterému jsme věnovali hodně času. Název Muerta (španělsky “mrtvý”) odkazuje na spojení s mexickou kuchyní, ze které je chilli asi nejvíce známo. Také na souvislost se svátkem zesnulých Día de Muertos, jež V Mexiku patří k nejdůležitějším svátkům roku a smrtce Catrině, symbolem svátku. Proto jsme se rozhodli Catrinu použít jako naše logo. Celý projekt je pro nás hobby, tzn. od vaření až po zabalení do krabice je to v našich rukou, samozřejmě s pomocí přátel a rodiny. Zisk z omáček bereme jako něco navíc, proto jsme se rozhodli pomáhat tam, kde je to potřeba. A to těm nejzranitelnějším na světě, zvířatům. Začali jsme v blízkém okolí Brna. Snažíme se podporovat LuckyCats, malý rodinný azyl (útulek) pro kočky v Brně – Ostopovicích, kde se s ohromnou láskou a pečlivostí starají o kočičky v nouzi, aby mohly najít nový domov.

Pro obchodní nabídky nás můžete kontaktovat na: info@muerta.cz